czy warto się pozycjonować

Czy pozycjonowanie się opłaca? Dlaczego warto być widocznym w Google

Czy pozycjonowanie się opłaca?
Z każdej strony słyszysz o tym, jak SEO jest ważne dla Twojego biznesu, jednak zupełnie nie masz pojęcia, o co w tym tak naprawdę chodzi? Chcesz poprawić widoczność strony, ale nie wiesz, w jaki sposób przedstawić oczekiwania agencji?

SEO – jak to ugryźć?

Właściwie pozycjonowana strona to sukces dla biznesu, dlatego tak dużą uwagę przykłada się do tego typu działalności. Na chwilę obecną SEO uważa się za jedno z najistotniejszych narzędzi przeznaczonych do promowania działalności w sieci. Przede wszystkim, żyjemy w czasach, w których Internet staje się głównym źródłem dla informacji. Dlatego warto z tego typu możliwości móc korzystać. W jaki sposób SEO pomaga w wynikach?

Popularność strony

Skuteczne pozycjonowanie to przede wszystkim poprawienie widoczności strony w Sieci. Powoduje ono zwiększenie zapytań dla danych fraz, a tym samym zwiększy się ruch na stronie. Efektem takiego działania jest dotarcie do większej ilości osób, które są w grupie docelowej. Pozycjonowanie dużej liczby fraz to przede wszystkim zwiększona liczba odwiedzin potencjalnych klientów na stronie. 

Pozycja jaką nasza strona przyjmie w rankingu na daną frazę, bezpośrednio przełoży się na ilość kliknięć. Średnio przyjmuje się, że TOP3 zgarnia prawie 40% całego ruchu.
Oczywiście to tylko szacunkowe wartości i to jaki ruch zdobędziemy jest uzależnione od naszej konkurencji oraz branży. Jeśli strona z pierwszej pozycji nie rozwiąże problemu odwiedzających – naturalnie przejdą do kolejnych.

czy opłaca się być w google

Popularność strony wzrasta nie tylko z uwagi na częste odwiedziny, ale również, jeśli chodzi linkowania treści dotyczących jej działalności w innych serwisach. Tym samym, znacznie łatwiej będzie dotrzeć do potencjalnych klientów. Dlatego w trakcie rozmowy z agencją reklamową, należy określić, jakich efektów spodziewamy się po konkretnym czasie.

Rozpoznawalność marki i większe zyski

Działalność każdego przedsiębiorstwa ma na celu zwiększanie zasobów pieniężnych właścicieli. Dlatego właściwie rozplanowane pozycjonowanie sprawia, że w niedługim czasie nawet nowa firma stanie się znacznie bardziej rozpoznawalna. Nie ma tutaj znaczenia, czy pozycjonowanie będzie lokalne, czy też ogólnopolskie. Wraz ze wzrostem rozpoznawalności i trafianiem do potencjalnych klientów, pozycjonowanie ma za zadanie zwiększać zyski firmy. Stąd też skuteczne działanie powinno zaowocować zyskami nie tylko w postaci sporej ilości wejść na stronę, ale przede wszystkim zwiększonymi wpływami pieniężnymi na konto firmowe.

Krok przed konkurencją

Posiadanie swojej firmy to nie tylko ciągła dbałość o jej rozwój. Bardzo często to również obserwowanie działania konkurencji, by mieć nad nią przewagę. Prawidłowo zaplanowane działanie SEO ma za zadanie umieszczenie dużej liczby fraz kluczowych w topach. Dzięki temu można będzie pozyskać dodatkowe odwiedziny potencjalnych zainteresowanych. Skąd oni się biorą? Wpisując konkretną frazę kluczową, użytkownik nastawiony jest na firmę lub stronę o danej działalności. 

Im więcej z nich będzie prowadziło do danej witryny, tym automatycznie zwiększy się jej liczba wyświetleń. Tym samym popularność marki wzrośnie, gdyż ludzie będą ją kojarzyli z konkretnymi wyszukiwaniami. W efekcie pozwoli to na rozwój danej firmy w naprawdę bardzo krótkim czasie. Wiadomo, że dodatkowe zyski sprawiają, że można poszerzać swoją działalność, bądź też zwiększać obszar działania.

Czy pozycjonowanie się opłaca?

Działania SEO mają za zadanie nie tylko zwiększać liczbę wyświetleń danej strony, ale przede wszystkim sprawiać, że liczba klientów z grupy docelowej znacznie się zwiększy. Ponadto tego typu działania są łatwe do zweryfikowania, ponieważ wystarczy wykonać audyt SEO. W ten właśnie sposób bardzo często agencja sprawdza, w jaki sposób funkcjonalni poprzednicy, by móc zaproponować znacznie bardziej skuteczne działania. Przede wszystkim profesjonalna i nowoczesna agencja reklamowa zadba o klienta w sposób kompleksowy i jej działanie będzie się opierało na różnych kanałach promocji. Internet daje wiele możliwości, stąd też profesjonaliści będą wiedzieli, w jaki sposób z nich właściwie korzystać, by przyniosło to wartościowe efekty.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *