komputer dla grafika 2022

Jaki komputer dla grafika w 2022 roku

Praca na stanowisku grafika niesie ze sobą konieczność zakupu nowoczesnego sprzętu, który nie należy do najtańszych. O ile grafik zatrudniony na etacie w dobrze zarabiającej firmie ze stanowiskami pracowniczymi specjalnie dostosowanych do wymagań rynkowych swobodnie sobie poradzi, o tyle grafik będący freelancerem na własnych usługach samodzielnie musi postarać się o zakup profesjonalnego komputera do różnych technik graficznych. A ceny takich sprzętów bywają astronomiczne.

Gdzie szukać w miarę tanich i sprawdzonych komputerów dla początkujących lub doświadczonych już grafików, pragnących swój stary i wysłużony sprzęt zamienić na coś znacznie lepszego, oryginalniejszego i wydajniejszego?

Najlepsze komputery do prac graficznych oferują markowe firmy. Zachodnie koncerny udostępniają swoje sprzęty także w Polsce i przy odrobinie szczęścia można też natrafić na przystępne ceny. Przed dokonaniem zakupów trzeba zadać sobie pytanie – co tak naprawdę powinien posiadać nasz komputer, aby każdego rodzaju praca na nim wykonywana przynosiła nam radość, a przede wszystkim zyski? Nie trzeba zastanawiać się zbyt długo nad odpowiedzią.

Najlepszy komputer do prac graficznych – jakie musi mieć mocne strony

Cechami komputera idealnie wpasowującego się w tryb pracy w branży związanej z grafiką są:

  1. Rozbudowana pamięć dyskowa, dzięki której na dyskach zmieści się cały zasób gromadzonych informacji. Prace graficzne mają swoją wagę i potrafią zajmować dużo miejsca na dysku. Dlatego najlepsze komputery do prac graficznych powinny mieć na tyle pojemne dyski, aby nie było koniczności kupowania dodatkowej pamięci. To zawsze generuje koszty.
  1. Karta graficzna umożliwiająca operowanie różnymi typami kolorów do odmiennych często projektów z różnych branż. Dzięki karcie mamy łatwość w odróżnianiu jednej pochodnej kolorystycznej od drugiej. Barwy przy przygotowywaniu projektu do wydruku są zawsze pełne i soczyste, nie trzeba się martwić, że po wydrukowaniu otrzymamy formę z niewystarczającą intensywnością koloru.
  1. Duży i szeroki monitor z wysoką rozdzielczością prezentowania obrazu. Projekty graficzne tworzone od podstaw wymagają nie tylko ogromnej wprawy technicznej przy tworzeniu elementów identyfikacji graficznej, ale także możliwości przyglądania się podglądowi z maksymalnie dopasowanym powiększeniem. Dzięki temu na każdym etapie przygotowywanego projektu możemy dokonywać korekty i efekt finalny nie musi być już kierowany do ewentualnych poprawek.
  1. Możliwość podłączenia tabletu graficznego do komputera, co jeszcze bardziej usprawni prace projektowe w studio graficznym, obraz w postaci mapy bitowej przekazywany być może bezpośrednio na ekran komputera. W ten sposób zaoszczędza się czas.

Komputer dla grafika – stacjonarny czy jednak przenośny?

Początkujący grafik zawsze staje przed specyficznym dylematem – czy najlepsze komputery na rynku funkcjonują tylko w formie klasycznej, czy lepiej jednak dla własnej wygody zainwestować w laptopa?

Wiele zależeć będzie od warunków, w jakich na co dzień pracujemy. Jeśli nasz przeciętny dzień pracowniczy jest na tyle zabiegany i zawsze lubimy konsultować projekty osobiście, a do tego nie mamy stałego adresu biura, tylko działamy po trosze w domu, a po trosze na różnych obiektach przemysłowych – laptop będzie dobrym rozwiązaniem. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że komputery przenośne ulegają jednak częstszym awariom, niż wysokiej jakości komputery stacjonarne.

W laptopach nie znajdziemy tak dużych ekranów, jak w komputerach klasycznych, a przecież będzie to miało ogromny wpływ na naszą pracę.

Jaki komputer dla grafika 2022 – ranking

Na to, jaki komputer do pracy grafika wybierzemy, wpływ ma także wiele prozaicznych czynników, na czele z wyglądem zewnętrznym. Najlepsze komputery, najbardziej pożądane sprzęty odznaczają się unikalnym wzornictwem. Nic nie robi większego wrażenia na potencjalnych kupujących od metalicznej i lśniącej świeżością sprzętu elektronicznego obudowy, z delikatnym połyskiem i wysoką odpornością na zadrapania i pozostawianie śladów dotyku ludzkiej ręki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *