pozycjonowanie stronny www na wiele fraz

Pozycjonowanie szerokie – jak pozycjonować stronę www na tysiące fraz

Pozycjonowanie szerokie stron internetowych, które zakłada promowanie witryny nawet pod kilka tysięcy fraz – rzeczywiście istnieje. Nie jest to najpopularniejszy sposób pozycjonowania, ale wbrew pozorom daje bardzo dobre rezultaty. Jest on raczej używany w wąskiej grupie przypadków, ale zdecydowanie warto go poznać i zastanowić się nad jego wykorzystaniem.

Poniżej zaprezentuję Ci dokładnie czym jest pozycjonowanie szerokie, jakie korzyści daje i jak się je wykonuje. Odpowiadamy też na pytanie kiedy stosuje się pozycjonowanie szerokie stron www.

Pozycjonowanie szerokie – czym jest?

Pozycjonowanie szerokie to promowanie strony internetowej w wyszukiwarce Google pod bardzo dużą ilość fraz tematycznych. W tym typie pozycjonowania promuje się witrynę często pod kilkaset, kilka tysięcy lub nawet nieskończoną liczbę fraz tematycznych. Pozycjonowanie szerokie zakłada pozyskiwanie ruchu spod wielu — często mało popularnych fraz. Ogólnie działanie takie ma dać nam takie same lub lepsze efekty niż pozycjonowanie strony standardowo pod kilka najpopularniejszych fraz w danej kategorii tematycznej.

Ten sposób seo jest już sprawdzony i opisany przez specjalistów. Nadal wykorzystuje się go stosunkowo rzadko, choć coraz częściej możemy spotkać oferty tego typu pozycjonowania czy coraz więcej materiałów instruktażowych. Główną różnicą pozycjonowania szerokiego, która wyróżnia ten typ promocji strony w Google, jest duża ilość fraz, pod którymi będziemy promowali witrynę i następstwa z tym związane.

Pozycjonowanie szerokie jest też często nazywane pozycjonowaniem pod długie ogony czy pozycjonowaniem pod long taile. Nie chodzi tu konkretnie o fazy składające się z kilku członów a o to, iż jest ich bardzo dużo z uwagi na ich szczegółowość i przeważnie składają się z kilku słów. Pozycjonowanie szerokie jest zatem sposobem na wybicie się w wyszukiwarce Google właśnie poprzez obecność witryny pod wieloma hasłami, a nie intensywne promowanie strony jedynie pod kilkoma najpopularniejszymi frazami.

pozycjonowanie szerokie stron www

Pozycjonowanie szerokie stosować można jako główny typ pozycjonowania lub jako uzupełnienie tego podstawowego. Posiada ono wiele plusów i nie niesie praktycznie ze sobą żadnych zagrożeń. W ten sposób można promować każdy typ witryny niezależnie od tego, o jakiej jest tematyce lub jaki cel chcemy osiągnąć.

Kiedy warto zastosować pozycjonowanie szerokie stron www?

Pozycjonowanie szerokie strony internetowej wykonuje się w kilku przypadkach. Z pewnością jest to alternatywny sposób pozycjonowania, który może być wykonywany porównawczo w celu zbadania efektywności pozycjonowania standardowego.

Wykorzystywany jest jednak głównie w sytuacji kiedy to w naszej kategorii tematycznej, w której chcemy pozyskiwać ruch działa wiele zainwestowanych i intensywnie promowanych stron internetowych. W takiej sytuacji pozycjonuje się witrynę szeroko, aby pozyskiwać ruch z danej kategorii w inny sposób, aniżeli walcząc z dużymi witrynami.

Często konkurowanie o wysokie pozycje z wieloma jakościowymi witrynami jest bardzo długie, koszowe i nieefektywne. Pozycjonowanie szerokie pomaga zatem obejść problem dużej konkurencji i działać na polach, na które nie zapuszczają się wiodące witryny.

SEO na długi ogon jest również wykorzystywane do pozycjonowania sklepów internetowych, w których sprzedajemy duże ilości produktów. Frazy głównie stanowią nazwy tych produktów, nazwy marek czy hasła tematyczne związane z daną kategorią i handlem.

Dlaczego warto pozycjonować stronę www na wiele fraz?

Pozycjonowanie szerokie stron internetowych, jest bardzo korzystne pod wieloma względami. Pierwszym plusem jest jego bezpieczeństwo. Dodając wiele fraz na stronę i promując pod nimi witrynę nie zachodzi zagrożenie przeoptymalizowania strony internetowej i nałożenia kar — jak często ma to miejsce przy usilnym promowaniu witryny pod kilka popularnych fraz. Jest to naturalny sposób pozycjonowania, który doskonale sprawdzi się też jako uzupełnienie tego podstawowego.

Drugim plusem pozycjonowania szerokiego jest właśnie szeroki zakres fraz. Często są to specjalistyczne złożone frazy o małej popularności np. long taile. Dają one jednak możliwość pozyskiwania osób poszukujących konkretnie danej rzeczy czy poszukujących konkretnej informacji. Przełoży się to na ich zdecydowanie zakupowe. Prowadząc sklep internetowy w ten sposób, możemy pozyskiwać zdecydowane osoby szukające konnego produktu. Ruch spod takich szczegółowych fraz jest zatem bardziej jakościowy pod kątem sprzedażowym.

pozycjonowanie długi ogon

Samo wprowadzanie pozycjonowania szerokiego nie jest skomplikowane, gdyż głównie opiera się na pozycjonowaniu standardowym. W sieci istnieje również wiele poradników i materiałów dokładnie opisujących to zagadnienie. Nie będziemy mieli zatem żadnego problemu z dokładnym poznaniem tej strategii pozycjonowania oraz samodzielnym jej wdrożeniem.

Jeśli nie znamy się na SEO możemy również zamówić pozycjonowanie szerokie w agencjach SEO. Coraz częściej agencje te oferują dedykowane usługi związane z takim sposobem pozycjonowania, ale wiele agencji z pewnością zgodzi się na wykonanie pozycjonowania szerokiego, nawet nie mając go w ofercie.

Pozycjonowanie szerokie to też wreszcie możliwość pozyskiwania dużego ruchu na naszą stronę internetowa gdy rozpoczynamy prowadzenie strony internetowej lub z innych względów pozycjonowanie strony w naszej kategorii tematycznej jest trudne. Dzięki niemu nie musimy przeznaczać dużych środków pieniędzy, aby pozyskiwać ruch organiczny i oczekiwać na efekty.

Jak pozycjonuje się strony szeroko? Jak wypromować stronę na dużą ilość słów kluczowych?

Pozycjonowanie szerokie bazuje na podstawowym zoptymalizowaniu i pozycjonowaniu strony internetowej. Z pewnością optymalizacja strony będzie polegała na jej przyspieszeniu, stworzeniu wersji responsywnej, uproszczeniu kodu HTML, dostosowaniu pod kątem UX czy wstawieniu linkowania wewnętrznego i contentu. To tylko niektóre z wielu czynności, które wykonuje się standardowo przy przyjmowaniu stron internetowych.

Gdy nasza strona www będzie już poprawnie zoptymalizowana i pozycjonowana głównym działaniem pozycjonowania szerokiego jest odpowiedni dobór fraz i słów kluczowych oraz ich umieszczenie na stronie. Specjaliści dobierają je pod kątem trafności. Na stronie używa się przeważnie wszystkich możliwych fraz i słów kluczowych, które będą generować ruch organiczny z danej kategorii tematycznej.

Frazy umieszcza się w różnych miejscach. Głównie są umieszczane tak jak przy pozycjonowaniu standardowym. Innymi miejscami są np. tytuły i opisy witryn widoczne w Google, stopki czy elementy witryny. Dodaje się je także jako aktywne linki linkowania wewnętrznego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *