praca zdalna wady i zalety

Wady i zalety pracy przez internet

Od kilku lat praca przez Internet cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jednak wciąż dla bardzo wielu osób jest ona zagadką. Z jednej strony w społeczeństwie istnieje przekonanie, że jedynie chodząc do pracy, można się utrzymać. Z drugiej moda zza granicy na pracę zdalną daje o sobie znać coraz intensywnie. Tworzone są coraz bardziej nowoczesne serwisy, które skupiają oferty npracy, a tym samym pomagają pracodawcy znaleźć pracownika i analogicznie. Praca zdalna jak każda inna ma zarówno wady, jak i zalety.

Zalety pracy przez Internet

Robisz to, co kochasz
Współpracując z kilkoma firmami, istnieje dowolność wykonywania poszczególnych zadań. I tak jeśli ktoś nie lubi pracy bezpośrednio z Klientem, doskonałym rozwiązaniem będzie praca w zaciszu domowym. W zależności od wykształcenia, pasji można zająć się tym, co się potrafi. Przykładem może być rękodzieło, grafika czy tworzenie stron internetowych. Podejmując się realizacji zlecenia, ustalamy stawkę, czas realizacji, a następnie przystępujemy do pracy.

Oszczędzasz czas
Nie ma konieczności wstawania wcześnie rano, szykowania się i stania w korkach. Praca zdalna może być wykonywana z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, warunkiem jest oczywiście posiadanie odpowiednich materiałów i sprzętu, które są niezbędne do realizacji konkretnego zlecenia.

Jesteś w domu
To szczególnie istotne dla mam. Jednak wiele osób ceni sobie prace w zaciszu domowym, ponieważ w międzyczasie można posprzątać w domu czy ugotować obiad. Praca zdalna to również możliwość wykonywania jej na tarasie czy w ogrodzie pilnując dzieci. Jest to niewątpliwie wygodne rozwiązanie, które godzi obowiązki zawodowe z domowymi.

Decydujesz o zarobkach
Praca na etat to z góry narzucone stawki, natomiast tutaj właściwie przy każdym zleceniu można je negocjować. W zależności od tego, ile czasu należy poświęcić na realizację danego zadania, jak i również jaki poziom trudności będzie posiadało, można mieć realny wpływ na swój zarobek.

Wady pracy przez Internet

Sprzęt we własnym zakresie
Pracując na etacie, to pracodawca musi zapewnić
wszelkiego rodzaju sprzęt i materiały, które są niezbędne do realizacji konkretnego zadania. Natomiast praca przez Internet wymaga, by to zleceniobiorca wszedł w posiadanie wszelkich niezbędnych przyrządów.

Organizacja czasu
Z jednej strony pracować można właściwie w każdym miejscu i czasie. Z drugiej mimo wszystko nie zawsze udaje się zorganizować sobie pracę w taki sposób, by wszystko ze sobą pogodzić. I tak, jeśli dziecko w ciągu dnia jest marudne, to niestety, ale realizacja zlecenia staje się niemożliwa.

Brak wiedzy/materiałów
W internecie znajduje się wiele różnego rodzaju zleceń.
Jednocześnie należy mieć na uwadze, że czasami te pozornie proste są niezwykle trudne w realizacji. Przykładem może być wykonanie bucików na szydełku, w sytuacji, gdy brakuje włóczki w danym kolorze, czy szydełka w konkretnym rozmiarze. To samo w przypadku prac graficznych, które będą wymagały większej wiedzy, bądź też wykorzystania zupełnie innego programu graficznego niż tego, z którego zwykle korzystamy.

Podsumowanie
Internet daje coraz więcej możliwości nie, tylko jeśli chodzi o załatwianie formalności urzędowych, ale również dzięki niemu można zarabiać pieniądze. Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, co potrafimy, ale również, w jaki sposób można będzie wykorzystać te umiejętności w celach zarobkowych. Dla bardzo wielu osób praca przez internet to możliwość zdobycia dodatkowych pieniędzy, dla innych główne źródło utrzymania.

1 thought on “Wady i zalety pracy przez internet”

  1. Avatar

    Praca w domu piękna jest tylko w teorii. W praktyce trzeba mieć bardzo dużo samokontroli i samozaparcia aby efektywnie zarabiać przez internet siedząc w domu. Osoby, które nie są dobrze zorganizowane i które łatwo się rozpraszają nie dadzą rady.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *