roksa

Właściciele ROKSY zarobili ponad 40mln zł a teraz usłyszeli zarzuty

Dowiedzieliśmy się, dlaczego serwis internetowy Roksa.pl został zamknięty. Właściciele portalu z ogłoszeniami matrymonialnymi mogli zarobić nawet 40 mln zł przez cały czas jego funkcjonowania.

Zamknięcie serwisu Roksa.pl to pokłosie dochodzenia w sprawie ułatwiania prostytucji. Śledztwo wykazało, że przez 15 lat działania Roksy, jej właściciele czerpali z tego procederu stały dochód. Policjanci zatrzymali podejrzanych 11 osób, zatrudnionych przez małopolską firmę. Jako że działali niezgodnie z prawem i zarobili na tym olbrzymie pieniądze, zostali określeni jako „tworzący zorganizowaną grupę przestępczą”. 

W komunikacie wydanym przez białostocką policję można przeczytać, że potencjalny dochód grupy został oszacowany na 40 mln złotych. Śledczy ustalili, że za każde zamieszczone ogłoszenie pobierana była opłata wysokości 50 zł. W 15-letniej historii Roksy tych ogłoszeń było dodawanych kilkanaście tysięcy miesięcznie. Ponad to portal zaczął też zbierać dane osobowe użytkowników żądając od nich zdjęć z widoczną twarzą i skanów dowodu osobistego.

Efekt widzieliśmy w sieci na własne oczy –  co było jednym z celów trwającego przez ponad rok śledztwa i poszukiwania osób powiązanych z działalnością. I raczej jest to nieodwołalne zamknięcie tego portalu z ogłoszeniami erotycznymi.

W połowie listopada ponad pięćdziesięciu policjantów z podlaskiego garnizonu i Komendy Głównej Policji ruszyło w teren. W Małopolsce dokonali zatrzymania 11 osób, związanych z tą firmą. Wśród nich jest 43-letni właściciel firmy i jego 39-letni brat. Im postawiono dodatkowo zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, czerpiącą dochody z kuplerstwa. Ponadto policjanci przeszukali 20 pomieszczeń.

Za założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za udział w niej do 5 lat. Za kuplerstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

1 thought on “Właściciele ROKSY zarobili ponad 40mln zł a teraz usłyszeli zarzuty”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *