zarabianie na kryptowalutach bez inwestycji

Zarabianie na kryptowalutach bez inwestycji – 4 sprawdzone sposoby

Kryptowaluty pozwalają osiągnąć olbrzymi procent zwrotu z inwestycji. Jednak każda inwestycja niesie za sobą również ryzyko straty kapitału. A gdyby tak zarabiać na kryptowalutach bez wpłacania własnych środków?
Zarabianie na kryptowalutach bez inwestycji” jest określeniem trochę na wyrost – mimo, że poniższe sposoby nie wymagają obrotu własnymi pieniędzmi, to w tym przypadku inwestycją będzie nasz czas, który musimy poświęcić na wykonanie określonych zadań.

Każdy sposób oceniłem pod względem maksymalnego możliwego zarobku oraz trudności jego osiągnięcia. Oczywiście jest to moja subiektywna ocena.

Kraniki – feucety

Możliwy zysk
5%
Trudność
1%

Kraniki kryptowalut – inaczej zwane feucety – są to serwisy, które za wykonanie określonych akcji rozdają części ułamkowe kryptowalut lub tokenów. Przeważnie wystarczy raz na określony czas wejść na stronę i obejrzeć reklamy bądź rozwiązać captchę.

Jak łatwo się możemy domyśleć, nikt nie zapłaci dużych pieniędzy za wyświetlenie reklam przypadkowych, niestargetowanym osobom. A sam serwis również musi na tym zarobić. Samo przekilkiwanie reklam jest więc kompletnie nieopłacalne biorąc pod uwagę czas jaki musimy na to poświęcić.

Są też sposoby na zwiększenie zarobków z kraników. Większość serwisów posiada system partnerski – dzięki któremu po rejestracji nowego użytkownika z naszego reflinka otrzymujemy jakiś % jego wynagrodzenia. Oczywiście pięciu czy dziesięciu poleconych nie robi nam wielkiej różnicy. Jeśli jednak zastosujemy efekt skali i będzie pod nami kilkaset kont – z pewnością będzie to opłacalne. O tym jak zdobyć poleconych możesz przeczytać w tym artykule: Jak za darmo zdobyć poleconych? – 6 skutecznych metod w 2020 roku

Kolejnym sposobem jest przechowywanie zarobionych kryptowalut z nadzieją, że kiedyś ich wartość znacząco wzrośnie. Szczególnie jeśli chodzi o mało znane i rozwojowe projekty, których obecna wycena jest bardzo niska.

Trudności w zarabianiu na kranikach kryptowalut w zasadzie brak, wchodzimy na stronę i wykonujemy określone zadanie. Niestety możliwy zysk również nie zachwyca, choć jak podejdziemy do tego mądrze, da się “coś” uzbierać. Aby ułatwić Ci zadanie przygotowałem aktualną listę wypłacających kraników kryptowalut na 2021 rok.


Airdropy

Możliwy zysk
15%
Trudność
5%

Airdrop w świecie kryptowalut oznacza darmową dystrybucję monet pomiędzy społeczność. Może ona być nagrodą za obecnie posiadaną kryptowalutę (np. ETH), bądź za dołączenie do społeczności i pomoc w promocji projektu. W ramach airdropów kryptowalutę otrzymuje się za darmo.

Darmowe kryptowaluty najczęściej można zgarnąć w ramach programów typu AIRDROP oraz BOUNTY, które polegają m.in. na dołączeniu do grupy na Telegramie, udostępnianiu strony projektu w mediach społecznościowych, polecanie znajomym itp. Ma to na celu wypromowanie ICO lub projektu kryptowaluty pośród społeczności, zatem można powiedzieć, że jest to nagroda za działania marketingowe.

Czy darmowe kryptowaluty / tokeny mają wartość i czy opłaca się je zbierać?
To zależy od projektu, jednak w dużej mierze odpowiedź jest prosta – warto zbierać bezpłatne kryptowaluty w ramach airdrop, ponieważ nieraz okazywało się, że użytkownicy otrzymywali nawet kilkadziesiąt lub kilkaset dolarów w tokenach/kryptowalucie. Ponadto można liczyć na ewentualne przyszłe wzrosty cen otrzymanej za darmo kryptowaluty, co może zwiększyć ich wartość.


Wymiana na forach

Możliwy zysk
25%
Trudność
20%

Kolejnym, mniej oczywistym, sposobem na zarabianie na kryptowalutach bez inwestycji są tzw. “kantory” na forach internetowych.
Sposób polega na oferowaniu użytkownikom swoich usługi wymiany/sprzedaży/kupna kryptowalut. Oprócz samych krypto możesz również ekspresowo wymieniać gotówkę miedzy różnymi procesorami płatniczymi – PayPal/Skrill/PSC/bank itd. Za swoją usługę oczywiście pobierasz z góry ustaloną prowizję – przeważnie 10 – 20%.

Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest naprawdę spore. Doskonale nadadzą się do tego wszelkie fora internetowe bądź grupy na facebooku dotyczące zarabiania, kryptowalut lub biznesu. Poniżej przykład z forum zarabiam.com

zarabianie na kryptowalutach bez inwestycji

Aby transfery przebiegały błyskawicznie, na każdym dostępnym procesorze, banku oraz giełdzie musisz mieć zdeponowane pieniądze gotowe do wymiany.

NIGDY NIE WYKONUJ PRZELEWU JAKO PIERWSZY. Dużym ułatwieniem będzie posiadanie konta z większym stażem i reputacją. Jeśli nie, musisz poświęcić czas na jego rozwinięcie poprzez udzielanie się w danej społeczności. W zasadzie na tym polega cała “trudność”.


Programy partnerskie

Możliwy zysk
100%
Trudność
80%

Na koniec sposób mimo, że najtrudniejszy, to dający nieograniczone możliwości zarabiania. Programy partnerskie to prawdziwa potęga w zarabianiu przez internet, również w świecie kryptowalut! Sam proces jest prosty – Ty, jako wydawca, reklamujesz poprzez swój reflink określony produkt za co otrzymujesz prowizję od każdej sprzedaży. Promować można zarówno nowe projekty w fazie przedsprzedaży jak i rejestrację na giełdach kryptowalut. System partnerski znajdziesz między innymi na najpopularniejszej giełdzie Binance.

binance program partnerski

Sposobów promocji jest wiele – wkrótce te najefektywniejsze opiszę w oddzielnym wątku. Warto jednak wykorzystać wszystko to, do czego mamy dostęp już teraz- konto na instagramie, facebooku, kanał youtube czy blog.

Warto zachować kręgosłup moralny i nie promować projektów które są ewidentnym scamem i/lub piramidą finansową. Choć oferowana zarobki często są absurdalnie duże to czy chciałbyś się bogacić na krzywdzie innych? Nie wspominając o odpowiedzialności karnej, o czym jakiś czas temu przekonał się jeden z czołowych polskich naganiaczy (link do artykułu).

Zarabianie na kryptowalutach bez inwestycji jest możliwe!

Kryptowaluty to nie tylko giełda, jak widzisz, możesz bez problemu zacząć na nich zarabiać bez inwestowania – i tym samym bez ryzyka utraty kapitału. Oczywiście bezmyślne zbieranie groszy z kraników nie ma najmniejszego sensu, jednak jeśli podejdziesz do tego mądrze, np. budując sieć poleconych, możesz zarobić nie małe pieniądze.
A może masz jakiś własny pomysł na zarabianie na krypto bez inwestycji? Zapraszam do dzielenia się w komentarzach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *